Nowoczesne schody w biurowcu

HIMACS powraca jako bohater architektury we Włoszech dzięki projektowi architektki Ilarii Mosso, która wraz z Simone Pivą nadzorowała budowę nowej siedziby firmy Inox Fondi Srl z Villamarzana w Rovigo.

Szczegóły realizacji

Lokalizacja:

Inox Fondi Srl offices, Włochy

Użyty materiał:

HIMACS Alpine White

Projekt:

Ilaria Mosso

Wykonawca:

Simone Piva

          Firma poszukiwała metropolitalnego i współczesnego stylu, aby wykorzystać go w swoim nowy biurowcu. Zwrócono się do projektanta, który zdecydował się wybrać HIMACS do stworzenia schodów na trzech piętrach, dających imponujący i przykuwający uwagę efekt.              

            Boki i spód metalowej konstrukcji schodów są w całości pokryte płytą gipsowo-kartonową, natomiast wewnętrzne części podstopnic i stopni są wykonane z HIMACS. Każdy stopień jest jedyny w swoim rodzaju, wykonany przy użyciu ręcznie kształtowanych szablonów z surowego drewna. Kształt bryły, która niczym spirala wznosi się od wejścia do budynku, jest oświetlony pasami światła, co podkreśla jej geometryczny i efektowny charakter. Chęć uzyskania jednej powierzchni, bez konieczności zmiany materiału pomiędzy ciemnym a jasnym, skłoniła architekta do eksperymentowania z systemem podświetlania stopni, dla którego HIMACS jest również idealnym materiałem.

            Aby pomieścić oświetlenie LED, stopnie musiały zostać wyfrezowane po uprzednim dodaniu dodatkowego kawałka materiału w celu zwiększenia grubości stopnia. Wreszcie, dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu, stopnie zostały wykonane w taki sposób, aby mocować i zdejmować je z konstrukcji za pomocą systemu magnesów, co sprawia, że ​​wszystko jest łatwo demontowalne, a jednocześnie bardzo praktyczne w przypadku usterki elektrycznej.      

        „HIMACS został wybrany z różnych powodów” – mówi architektka- „na przykład ze względu na jego przezroczystość i jednolitość kolorów, a także dlatego, że jest łatwy w obróbce, nawet przy bardzo zmniejszonej grubości – w tym przypadku tylko 9 mm – i wreszcie ze względu na jego jasność i nowoczesny wygląd”.