Hala Widowiskowo-Sportowa Urania w Olsztynie

hala urania

Hala Urania to perełka modernistycznej architektury w Polsce. Jest jedną z wizytówek stolicy województwa warmińsko-mazurskiego.

Szczegóły realizacji

Lokalizacja: Olsztyn, Poland

Projekt: Dorota Szymaniak - Urban

Realizacja: Studio Reklamy Euromet

Dostawca: Patron-Bis Sp. z o.o.

Materiał: HIMACS S028 Alpine White

Fotograf: Cath Graz, Hubert de

Jakusz-Gostomski

Swoją nazwę zawdzięcza sąsiedztwu planetarium i przypadającej w latach 70. XX w. hucznie świętowanej 500. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, który mieszkał na olsztyńskim zamku. Odnowiona z użyciem Hi-Macs Urania została oddana do użytku w 2023 roku.

Ta imponująca fasada rozciąga się na rozległym obszarze 2100 metrów kwadratowych, podkreślając architektoniczny urok kompleksu hal sportowych. HIMACS został wybrany nie tylko ze względu na estetykę, ale także ze względu na certyfikowaną odporność ogniową, zapewniającą zarówno piękno, jak i bezpieczeństwo użytkowników.

Skomplikowany geometryczny wzór plastra miodu nadaje elewacji połączenie przejrzystości i stabilności. Wykorzystując najnowocześniejszą technologię frezowania CNC, każdy element fasady został starannie wykonany zgodnie z indywidualnymi specyfikacjami, co pozwoliło na płynną integrację projektu i funkcjonalności. Nawet szczelina dylatacyjna, została przekształcona w elegancki element konstrukcyjny, zwiększając ogólny efekt wizualny.